Вчимося користуватися ресторанними серветками
Зміст
Багатьом ресторанний етикет видається чимось застарілим і скоріше до книжкових реалій і сюжетів з історичних фільмів, ніж до сучасності. Сперечатись не станемо – сьогоднішні вимоги до поведінки за столом справді не такі суворі. Водночас ніхто не забороняє освоїти хоча б базові премудрості застільного етикету, щоб справити гарне враження.
Сьогодні ми поговоримо про найпопулярніші питання серветок, адже купити серветки для ресторану – половина справи, друга половина – навчитися ними користуватися.
Зліва чи справа?
Правильна відповідь на запитання «Де ж на столі має лежати серветка?» – Зліва. Справа в тому, що офіціанти, як правило, обслуговують клієнта праворуч, тому великий ризик, що серветка, залишена з правого боку, вимажеться, впаде зі столу або завадить офіціанту.
Що робити з серветкою, що впала?
Велика спокуса потягнутися за серветкою, яка впала на підлогу, однак у рамках ресторанного етикету подібна дія – поганий тон. Якщо таке сталося, слід ненав’язливо натякнути офіціантові, щоб той подав нову. Тим більше, іноді потреби немає навіть у цьому – уважний офіціант і сам це помітить. Серветка пролежить під столом до закінчення трапези, після чого її приберуть.
Чи можна кидати серветку у порожню тарілку?
Чомусь прийнято вважати, що після того, як ви розправилися з тією чи іншою стравою, використану серветку можна кинути у порожню тарілку. Насправді це поганий тон. Використана серветка залишається там, де й знаходилася на самому початку – ліворуч. Серветка, кинута в тарілку – це не тільки негарно, але й неповажно по відношенню до тих, хто згодом митиме цю тарілку. Особливо це актуально там, де прийнято сортувати сміття, відокремлюючи паперові відходи від харчових.
Що взагалі з нею робити?
Складно зрозуміти, як вчинити з серветкою, якщо вона, наприклад, декоративно розкладена або тим більше заважає під час їди. Насамперед: не грудкати, не складати інакше і не розправляти, якщо ви поки що не плануєте витирати нею руки. Достатньо просто зрушити її або розмістити горизонтально.
І ще одне: ніколи не вішайте серветку на спинку стільця, якщо збираєтеся тимчасово відлучитися.
Коли серветку кладуть навколішки?
Відповідь: виключно при очікуванні офіціанта, але не під час їжі! Серветка на колінах захищає одяг тоді, коли подається нова страва. Після цього її необхідно забрати звідти, віддавши офіціанту або поклавши на стіл.


